پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا - طبق تحقیق انجام شده توسط مایکروسافت، 63 درصد از دی وی دی های حاوی نرم افزارهای غیر قانونی در آسیا در خود بدافزار و ویروس دارند که با نصب آنها روی کامپیوتر، سیستم آلوده می شود.
تیم کارشناسان امور جرائم کامپیوتری در مایکروسافت در ردموند، 118 دیسک حاوی برنامه و نرم افزار را از کشورهایی مانند اندونزیف مالزی، فیلیپین، تایلند و ویتنام خریداری کرده و مود آزمایش قرار دادند.
این تیم بیش از 2000 نوع از بدافزار و ویرس رادر این نمونه ها پیدا کردند. بر این اساس سطح بالایی از بکدور، hijackers، droppers، bots، crackers، برنامه های سرقت پسورد و تروجان در این دیسک ها و برنامه های داخل آنها پیدا شد.
همچنین در سی دی های نصب ویندوز، مقادیر متنابهی bootleg از سیستم عامل کشف شد که با غیر فعال بودن به روز رسانی ویندوز و یا تغییر مسیر به روز رسانی به سرورهای مشکوک در این سی دی ها و دی وی دی ها هدایت کامپیوترها بدست حمله کنندگان می افتد.

کارشناسان می گویند ویندوزهایی که یه روز رسانی در آنها غیر فعال شده و وصله های امنیتی در آنها قابل نصب نیستند (بدلیل بحث genuine) به راحتی ویروس گرفته و از امنیت درجه پایینی برخوردار هستند. روی این کامپیوترها حملات سایبری تنظیم می شود و حمله کنندگان از این کامپیوترها بعنوان پلی برای حمله به سایر سیستم ها بدون اینکه صاحب کامپیوتر اطلاعی داشته باشد، سوء استفاده می شود.
جف بولوینکل از مدیران مایکروسافت در آسیا اقیانوسیه می گوید: سیستم عامل های غیر قانونی محلی برای پرورش جرایم رایانه ای است و برای تعمیر و جبران خسارات ناشی از آن باید به مراتب بیش از پول سی دی قانونی،  هزینه کنند.
وی افزود ما می خواهیم مشتریان این موضوع را درک کنند و بدانند قصد ما کمک کردن به آنهاست تا تجربه خوبی را با داشتن سیستم عامل و برنامه های قانونی بدست بیاورند.
ظهری یونس مدیر اجرایی سایبر سکیوریتی مالزی می گوید نصب چنین برنامه هایی یدان معناست که دربهای کامپیوتر را به روی هر نوع جرم کامپیوتری باز می گذاریم و اجازه می دهیم اطلاعات محرمانه و دیتا حساس خود را با دیگران تقسیم کنیم و به آنها اجازه می دهیم تا اطلاعات ما را سرقت کنند و نتایج این تحقیق نشان از وجود خطری واقعی برای کاربران کم اطلاع است.
مایکروسافت قرار است نتایج کامل و بدست آمده از این تحقیق را در فصل اول 2013 منتشر کند. در ماه می 2012 طبق تحقیقی مشابه عنوان شد 63 درصد از کاربران جنوب شرق آسیا پذیرفتند که از نرم افزارهای غیر قانونی استفاده می کنند. این رقم در سطح جهان 57 درصد است.
سالانه کمپانی های نرم افزاری از بابت کپی غیر قانونی 21 میلیارد دلار ضرر می کنند.

منبع:

ZD Net

آخرين خبرها

امنیت

امنیت همواره در زندگی بشر فراتر از یک نیاز و به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر مطرح بوده و در روزگار کنونی که بخش قابل ملاحظه ای از زندگی انسان در فضای مجازی سپری می شود، تامین امنیت فضای شبکه های اطلاعاتی اهمیت بسزائی پیدا کرده است. پدسا با تکیه بر تجربیات و سوابق کارشناسان این شرکت در طراحی و ...

نمايش ادامه مطلب.

مجازي سازی

در چند سال اخیر با گسترش روزافزون ساختارهای مجازی، به نوعی انقلاب جدیدی در ساختار دیتاسنترها به وجود آمد. امروزه سرورهای قدرتمندی تحت خانواده کامپیوترهایX86  طراحی شده و وارد بازار شده اند که بطور معمول یک سیستم عامل نسخه سرور و یک برنامه کاربردی بر روی آنها نصب می شود. این مسئله باعث ...

نمايش ادامه مطلب.

طراحی و اجرا

اجرای عملیات پایش، مدیریت و مانیتورینگ روزمره شبکه و ارئه گزارشات کامل ادواری از رویدادهای شبکه و سرورها ،نصب و پشتیبانی سرویسهای پایش اطلاعات نظیر Raid و Clustering، ارائه خدمات مشاوره ای و اجرایی جهت افزایش کارایی شبکه و امنیت اطلاعات ،استفاده از نرم نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و ارئه گزارشات خاص مدیریت...

نمايش ادامه مطلب.

top